Zdjęcie Whatsapp 2023 08 09 O 15.08.56

Mam stary, niechciany tatuaż i co dalej?

01 listopada, 2023

Co zrobić z niechcianym tatuażem?

No dobra! To, że posiadasz tatuaż, który od dawna Ci się nie podoba, może być przytłaczające. I nie ma tu znaczenia, czy wzór został ‘spieprzony’ przez poprzedniego tatuatora. Czy też może po latach przestał Ci się podobać i nie możesz na niego patrzeć. A może tusz wyblakł i to co obecnie masz w niczym już nie przypomina dawnego projektu.

Img 20230404 085912

Ale do brzegu! Zakrycie takiego tatuażu jest możliwe. Poczuliście ulgę? Okej, ale nie tak prędko. Musicie być gotowi na pewne wyrzeczenia, jakie mogą wiązać się z prawidłowo wykonanym coverem – czyli nowym tatuażem, który przykryje stary wzór.

Pora na cover tatuażu!

Po pierwsze, nowy wzór musi być znacząco większy od tego, który zakrywasz. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale bezpiecznie jest przyjąć, że nowy tatuaż będzie musiał być co najmniej 1,5 razy większy od tego obecnego.

 

Po drugie, wykonanie coveru wymaga więcej pracy niż praca na czystej skórze. Nie zdziw się, jeśli przykrycie wzoru zajmującego połowę ramienia, będzie trwało nawet trzy całodniowe sesje tatuowania. Artysta może być zmuszony najpierw położyć kolory pod nowy wzór, a następnie ponownie je dobić tak, aby przykryły stary tatuaż.

 

Po trzecie, konsultacje są kluczowe! Jeśli tylko masz możliwość, dobrze abyś odwiedził nas osobiście. Konsultacje są bezpłatne i do niczego nie zobowiązują. Jednak pomagają nam zrozumieć Twoje oczekiwania i porozmawiać o tatuażu.

Zdjęcie Whatsapp 2023 08 09 O 15.08.56

Po czwarte, cena ma znaczenia. A dokładniej – czasem potrzebujemy kilku sesji całodniowych, aby zakryć stary tatuaż. Każda taka sesją to koszt od 1100 do 1400 złotych. Trwa ona od 6 do nawet 10 godzin – w zależności jaki masz próg bólu. Oczywiście przy kolejnych sesjach możemy zastosować rabaty, a także wykonać darmowe, krótsze spotkania w celu dobicia tuszu. Tak, aby całkowicie przykrył on poprzedni wzór.

Zapewniam Cię, że przykrycie niemal każdego tatuażu nowym wzorem jest możliwe! Wymaga to różnego nakładu pracy. Czasem nawet kilku, całodniowych spotkań. Ma to też swoją cenę. Jednak pomyśl sam – czy warto oszczędzać na artyście, a po pewnym czasie znów szukać pomocy z przykryciem kolejnego tatuażu? Czy też od razu wybrać profesjonalne studio tatuażu i cieszyć się pięknym tatuażem w miejsce tego niechcianego?

Odpowiedź na to pytanie zależy od Ciebie. Jednak jeśli wybierasz opcję numer dwa – zapraszamy do nas! 

Wróć do bloga

Polecane